Drag fonts here!

Latin 1 | Latin 2 | Cyrillic | Devanagari | Hebrew | Kannada | Malayalam | Tamil | Telugu | Tools | Specimen Helper OpenType Features

 

 

Heading 60px, Subhead 24px, Body 16px

מין חדש של צדפה נקרא על שם מבקר המסעדות שגיא כהן

צוות המדענים שגילה את הצדפה באזור האוקיינוס השקט, החליט להביע את תודתו על עזרתו של כהן במלאכת הזיהוי. כהן: ״השאלה היא איך לא איתרו אותו עד עתה״.

 

מין חדש של צדפה, שהתגלה באחרונה באזור האוקיינוס השקט ליד הפיליפינים, נושא מעתה באופן רשמי את שמו של ד״ר שגיא כהן, מבקר המסעדות של ״הארץ״ ופרשן כדורגל בערוץ הספורט. צוות המדענים שגילה את מין הצדפה, שלא היה מוכר עד כה למדע, החליט להביע את תודתו על עזרתו של כהן במלאכת הזיהוי. שמו הרשמי של המין החדש הוא ״טוקטונה שגיאכהני״ (Tucetona Saggiecoheni).
״טוקטונה שגיאכהני״ משתייכת למשפחת צדפות שאחד המינים בה, הנעמית המצויה, נפוץ ביותר בים התיכון. כשאיתרו באחרונה החוקרים בפיליפינים את המין החדש, הם לא הצליחו לזהותו בין המינים המוכרים. בעקבות זאת, הם פנו לכהן — אך גם בידיו לא עלה לזהות את הצדפה בין המינים המוכרים למדע, והיא הוכרזה מין חדש.
הקשר של כהן לעולם הצדפות החל בעקבות החלטתו להרחיב את תחומי ההתעניינות שלו כהיסטוריון של המדע. כהן, שהחל לעסוק בשאלה כיצד הגדירו מדענים במאה ה־19 מינים חדשים, גילה עניין בזיהוי מיני רכיכות, ובהן צדפות. הוא התעניין במיוחד במשפחת הנעמיות. במשך השנים יצר כהן קשר גם עם חוקרים בפיליפינים, והחל לשתף איתם פעולה ולסייע להם במיון מיני צדפות.

 

 

חבל שב״קופינאס״ שבמושב צור משה אי אפשר לאכול את הכוונות הטובות במקום את המנות

 

אין ברירה. מוכרחים לדבר על מה שקורה אצלנו להיגיינה. עד לא מזמן ידעת שכשאתה יוצא למסעדה אתה עלול לקבל כאב ראש מהמוזיקה וכאב לב מהחשבון, אבל לפחות לא כאב בטן מהסכו״ם. לא עוד. בזמן האחרון הנורמה היא תפריטים מרובבים, סכו״ם מטונף, צלחות מוכתמות, וב״קופינאס״, מסעדה כביכול בלקנית בצור משה, נתקלתי לראשונה זה שנים גם בג׳וקים. האמת שנורא שמחתי לראות אותם: לפחות מישהו במסעדה הזו זז. כי ״קופינאס״, לפחות מבחינה אחת, היא מסעדה מרתקת: ברוב הפעמים, כשמסעדה מתקשה להתרומם, האשמה היא בבעלים. מסעדנים הם תכופות לא אנשי אוכל, אלא ״יזמים בתחום הקולינריה״. כלומר, אנשים של סושי מדגים קפואים בחוף אשדוד. במקרה של ״קופינאס״ הלב נחמץ: זו מסעדה שדי ברעיון המרכזי שמאחוריה — לפתוח בצור משה, מושב שהוקם על ידי יוצאי יוון, מסעדה בלקנית שתשתמש, בין השאר, במתכונים מקומיים — כדי לגרום לך להפטיר ״איזה יופי״. ובמבט ראשון, ההתלהבות מוצדקת: המסעדה שוכנת בבניין שפעם היה מאפייה ושופץ באהבה ששימרה את חנו הצנוע, ובפנים, שולחנות שעליהם העתקי תעודות ישנות של יוצאי המושב, ציורים של מייסדיו, מוזיאון קטן לתולדות המקום, ואפילו סתם עבודת מסגרות מעולה. אחרי שעיינו ארוכות בתפריט (והתברר ש״בלקני״, כמו כל מלה דומה, צריך לקרוא עכשיו כ״התירוץ שלנו למכור פסטה״) בחרנו, מהמנות הראשונות, בפסטיו תרד ובלביבות פראסה; ממנות הפסטה — ברביולי גבינת עזים; ומבין העיקריות במוסקה של קלרה ובמוסר ים קומיצ׳ינו. ואז חיכינו, וחיכינו וחיכינו, ובסוף, כל המנות האלה — כן, כל החמש — נחתו של שולחננו במכה אחת. ״יש כאלה שמעדיפים ככה״, גרסה מסבירה שנזעקה למראה הפקק. בהחלט, ויש להם גם שם מדעי: Phacochoerus africanus (יש לכם גוגל בבית, אל תתעצלו). מי מביא לשולחן חמש מנות חמות בבת אחת? אתם בטח תגידו: מי שצריך להתפנות לחניקותיו. אולי, אבל איזה מטבח מוציא בבת אחת חמש מנות חמות לשני אנשים? רק מטבח של ״עזבו אותי באמאש׳כם״.

  1. פסטיו תרד 41 שקל
  2. לביבות פראסה 32 שקל
  3. מוסקה 62 שקל
  4. מוסר ים קומיצ׳ינו 96 שקל
  5. טיפ 30 שקל

התגובה לפליאתנו היתה אדיבה ומיידית: ניקח את העיקריות ונביא אותן כשתהיו מוכנים. בכל מקרה, בינתיים היה לנו, סוף סוף, משהו לאכול: לביבות פראסה על צזיקי ופסטיו תרד. לנוכח המנות האלה עלה הרהור טורד שייתכן שהמטבח של ״קופינאס״ מתמחה פחות בלבשל ויותר בלחמם. פסטיו התרד, שאולי היה טוב במקור, חומם כך שכוסה במעין שמיכה דקה של אגלי שמן בוהקים. כשהוא נחתך, טיפות השמן זלגו למילוי. לך תנחש אם במקור המילוי היה טוב או לא (ההימור שלי? היה טוב). בדיוק כמו המסעדה: פסטיו שהושקעה בו מחשבה, ושחוסל על ידי אפתיות. קציצות הפראסה היו מאותה עדה: מתכון טוב, אבל חוסר האכפתיות גרם לכך שהן כנראה היו המנה הראשונה מהחמש שהותקנה, ולכן הצטננו בתוך הצזיקי וחטפו נזלת. ואז, זכינו לרגע נדיר: תשומת לב מהמלצר. הוא בא לפנות את צלחות המנות הראשונות. ופיזר את כל הכלים על השולחן. טוב, אתם יודעים לאן הוא מיהר. זמן קצר אחר כך הגיעו העיקריות: מוסקה היא תבשיל שלא ניזוק במיוחד מחימום, כך שהמוסקה של קלרה היתה המנה הפחות גרועה שאכלנו. ניכרו בה פרוסות חציל שטוגנו היטב, פרוסות דקיקות של תפוחי אדמה ובשר טחון שתובל בעדינות. זה שהיא יובשה עד מוות היה פגם קטן יחסית למה שקרה לקולגות שלה. שכן מוסר, כידוע, מגיב הרבה פחות טוב לחימום שני (לפחות שני). מנת הדג נראתה כמו שפעם נראו מגשי האלומיניום הגדולים בקפטריות שירות עצמי: גושי דג לבנים, צחיחים ונודפי ריח בתוך ביצה אדומה דביקה. ייתכן שהמנה נעשתה מדג טרי, למרות שהריח והמרקם היו דווקא אלה האופייניים לדג קפוא, ייתכן שברוטב באמת היו פלפלים אדומים וחריפים, עשבי תיבול, זיתים ולימון כבוש כמו שגרס התפריט, אבל טעמו ומרקמו היו כשל קווץ׳ תשוש. אותו קווץ' אדמדם, אגב, ליווה גם את פסטיו התרד ואת המוסקה. בפסטיו הוא היה בצד, קל להתעלם, המוסקה היתה יבשה, הוא גלש ממנה בכוחות עצמו, ורק במוסר אי אפשר היה להתעלם. או לאכול.

Lettering Sheet 72 points

א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת
ך ם ן ף ץ ﭏ װ ױ ײ
ﬡ ﬢ ﬣ ﬤ ﬥ ﬦ ﬧ ﬨ
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0

( { [ . , ! ? * ' ‘ ’ " “ ” ] } )
־ - ׳ ״ ﬩ – —
$ € £ ₪ % @ & ¶ § ¢ † ‡

22px

אאאבאגאדאהאואזאחאטאיאךאכאלאםאמאןאנאסאעאףאפאץאצאקאראשאתא
באבבבגבדבהבובזבחבטביבךבכבלבםבמבןבנבסבעבףבפבץבצבקברבשבתב
גאגבגגגדגהגוגזגחגטגיגךגכגלגםגמגןגנגסגעגףגפגץגצגקגרגשגתג
דאדבדגדדדהדודזדחדטדידךדכדלדםדמדןדנדסדעדףדפדץדצדקדרדשדתד
האהבהגהדהההוהזהחהטהיהךהכהלהםהמהןהנהסהעהףהפהץהצהקהרהשהתה
ואובוגודוהוווזוחוטויוךוכולוםומוןונוסועוףופוץוצוקורושותו
זאזבזגזדזהזוזזזחזטזיזךזכזלזםזמזןזנזסזעזףזפזץזצזקזרזשזתז
חאחבחגחדחהחוחזחחחטחיחךחכחלחםחמחןחנחסחעחףחפחץחצחקחרחשחתח
טאטבטגטדטהטוטזטחטטטיטךטכטלטםטמטןטנטסטעטףטפטץטצטקטרטשטתט
יאיביגידיהיויזיחיטיייךיכיליםימיןיניסיעיףיפיץיציקירישיתי
ךאךבךגךדךהךוךזךחךטךיךךךכךלךםךמךןךנךסךעךףךפךץךצךקךרךשךתך
כאכבכגכדכהכוכזכחכטכיכךכככלכםכמכןכנכסכעכףכפכץכצכקכרכשכתכ
לאלבלגלדלהלולזלחלטלילךלכלללםלמלןלנלסלעלףלפלץלצלקלרלשלתל
םאםבםגםדםהםוםזםחםטםיםךםכםלםםםמםןםנםסםעםףםפםץםצםקםרםשםתם
מאמבמגמדמהמומזמחמטמימךמכמלמםמממןמנמסמעמףמפמץמצמקמרמשמתמ
ןאןבןגןדןהןוןזןחןטןיןךןכןלןםןמןןןנןסןעןףןפןץןצןקןרןשןתן
נאנבנגנדנהנונזנחנטנינךנכנלנםנמנןנננסנענףנפנץנצנקנרנשנתנ
סאסבסגסדסהסוסזסחסטסיסךסכסלסםסמסןסנסססעסףספסץסצסקסרסשסתס
עאעבעגעדעהעועזעחעטעיעךעכעלעםעמעןענעסעעעףעפעץעצעקערעשעתע
ףאףבףגףדףהףוףזףחףטףיףךףכףלףםףמףןףנףסףעףףףפףץףצףקףרףשףתף
פאפבפגפדפהפופזפחפטפיפךפכפלפםפמפןפנפספעפףפפפץפצפקפרפשפתפ
ץאץבץגץדץהץוץזץחץטץיץךץכץלץםץמץןץנץסץעץףץפץץץצץקץרץשץתץ
צאצבצגצדצהצוצזצחצטציצךצכצלצםצמצןצנצסצעצףצפצץצצצקצרצשצתצ
קאקבקגקדקהקוקזקחקטקיקךקכקלקםקמקןקנקסקעקףקפקץקצקקקרקשקתק
רארברגרדרהרורזרחרטרירךרכרלרםרמרןרנרסרערףרפרץרצרקרררשרתר
שאשבשגשדשהשושזשחשטשישךשכשלשםשמשןשנשסשעשףשפשץשצשקשרשששתש
תאתבתגתדתהתותזתחתטתיתךתכתלתםתמתןתנתסתעתףתפתץתצתקתרתשתתת

01020304050607080900
91929394959697989909
81828384858687889808
71727374757677879707
61626364656676869606
51525354556575859505
41424344546474849404
31323343536373839303
21223242526272829202
11213141516171819101

.1.2.3.4.5.6.7.8.9.0.
,1,2,3,4,5,6,7,8,9,0,
'1'2'3'4'5'6'7'8'9'0'
-1-2-3-4-5-6-7-8-9-0-
–1–2–3–4–5–6–7–8–9–0–

־ א־ב־ג־ד־ה־ו־ז־ח־ט־י־ך־כ־ל־ם־מ־ן־נ־ס־ע־ף־פ־ץ־צ־ק־ר־ש־ת־
- א-ב-ג-ד-ה-ו-ז-ח-ט-י-ך-כ-ל-ם-מ-ן-נ-ס-ע-ף-פ-ץ-צ-ק-ר-ש-ת-
– א–ב–ג–ד–ה–ו–ז–ח–ט–י–ך–כ–ל–ם–מ–ן–נ–ס–ע–ף–פ–ץ–צ–ק–ר–ש–ת–
— א—ב—ג—ד—ה—ו—ז—ח—ט—י—ך—כ—ל—ם—מ—ן—נ—ס—ע—ף—פ—ץ—צ—ק—ר—ש—ת—

, א,ב,ג,ד,ה,ו,ז,ח,ט,י,ך,כ,ל,ם,מ,ן,נ,ס,ע,ף,פ,ץ,צ,ק,ר,ש,ת,
. א.ב.ג.ד.ה.ו.ז.ח.ט.י.ך.כ.ל.ם.מ.ן.נ.ס.ע.ף.פ.ץ.צ.ק.ר.ש.ת.
א; ב; ג; ד; ה; ו; ז; ח; ט; י; ך; כ; ל; ם; מ; ן; נ; ס; ע; ף; פ; ץ; צ; ק; ר; ש; ת;
א: ב: ג: ד: ה: ו: ז: ח: ט: י: ך: כ: ל: ם: מ: ן: נ: ס: ע: ף: פ: ץ: צ: ק: ר: ש: ת:

// א//ב//ג//ד//ה//ו//ז//ח//ט//י//ך//כ//ל//ם//מ//ן//נ//ס//ע//ף//פ//ץ//צ//ק//ר//ש//ת//

א? ב? ג? ד? ה? ו? ז? ח? ט? י? ך? כ? ל? ם? מ? ן? נ? ס? ע? ף? פ? ץ? צ? ק? ר? ש? ת?
א! ב! ג! ד! ה! ו! ז! ח! ט! י! ך! כ! ל! ם! מ! ן! נ! ס! ע! ף! פ! ץ! צ! ק! ר! ש! ת!

״ א״ב״ג״ד״ה״ו״ז״ח״ט״י״ך״כ״ל״ם״מ״ן״נ״ס״ע״ף״פ״ץ״צ״ק״ר״ש״ת״
׳ א׳ב׳ג׳ד׳ה׳ו׳ז׳ח׳ט׳י׳ך׳כ׳ל׳ם׳מ׳ן׳נ׳ס׳ע׳ף׳פ׳ץ׳צ׳ק׳ר׳ש׳ת׳

״ א״ ״ב״ ״ג״ ״ד״ ״ה״ ״ו״ ״ז״ ״ח״ ״ט״ ״י״ ״ך״ ״כ״ ״ל״ ״ם״ ״מ״ ״ן״ ״נ״ ״ס״ ״ע״ ״ף״ ״פ״ ״ץ״ ״צ״ ״ק״ ״ר״ ״ש״ ״ת״
׳ א׳ ׳ב׳ ׳ג׳ ׳ד׳ ׳ה׳ ׳ו׳ ׳ז׳ ׳ח׳ ׳ט׳ ׳י׳ ׳ך׳ ׳כ׳ ׳ל׳ ׳ם׳ ׳מ׳ ׳ן׳ ׳נ׳ ׳ס׳ ׳ע׳ ׳ף׳ ׳פ׳ ׳ץ׳ ׳צ׳ ׳ק׳ ׳ר׳ ׳ש׳ ׳ת׳

$12 $23 $34 $45 $56 $67 $78 $89 $90 $01
€12 €23 €34 €45 €56 €67 €78 €89 €90 €01
₪12 ₪23 ₪34 ₪45 ₪56 ₪67 ₪78 ₪89 ₪90 ₪01

( א) (ב) (ג) (ד) (ה) (ו) (ז) (ח) (ט) (י) (ך) (כ) (ל) (ם) (מ) (ן) (נ) (ס) (ע) (ף) (פ) (ץ) (צ) (ק) (ר) (ש) (ת) [ א] [ב] [ג] [ד] [ה] [ו] [ז] [ח] [ט] [י] [ך] [כ] [ל] [ם] [מ] [ן] [נ] [ס] [ע] [ף] [פ] [ץ] [צ] [ק] [ר] [ש] [ת] { א} {ב} {ג} {ד} {ה} {ו} {ז} {ח} {ט} {י} {ך} {כ} {ל} {ם} {מ} {ן} {נ} {ס} {ע} {ף} {פ} {ץ} {צ} {ק} {ר} {ש} {ת}

.” ,’ ,” .’ ?” ?’ !” !’

CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)

 

48px

 

28px

 

24px

 

23px

 

22px

 

21px

 

20px

 

19px

 

18px

 

17px

 

16px

 

15px

 

14px

 

13px

 

12px

 

11px

 

10px

 

9px

 

Hebrew vowel marks (Nikkud)

אֲ אֳ אֱ אִ אֵ אַ אָ אֻ אֶ אְ אֹ אּ בֲ בֳ בֱ בִ בֵ בַ בָ בֻ בֶ בְ בֹ בּ גֲ גֳ גֱ גִ גֵ גַ גָ גֻ גֶ גְ גֹ גּ דֲ דֳ דֱ דִ דֵ דַ דָ דֻ דֶ דְ דֹ דּ הֲ הֳ הֱ הִ הֵ הַ הָ הֻ הֶ הְ הֹ הּ וֲ וֳ וֱ וִ וֵ וַ וָ וֻ וֶ וְ וֹ וּ זֲ זֳ זֱ זִ זֵ זַ זָ זֻ זֶ זְ זֹ זּ חֲ חֳ חֱ חִ חֵ חַ חָ חֻ חֶ חְ חֹ טֲ טֳ טֱ טִ טֵ טַ טָ טֻ טֶ טְ טֹ טּ יֲ יֳ יֱ יִ יֵ יַ יָ יֻ יֶ יְ יֹ יּ כֲ כֳ כֱ כִ כֵ כַ כָ כֻ כֶ כְ כֹ כּ לֲ לֳ לֱ לִ לֵ לַ לָ לֻ לֶ לְ לֹ לּ מֲ מֳ מֱ מִ מֵ מַ מָ מֻ מֶ מְ מֹ מּ נֲ נֳ נֱ נִ נֵ נַ נָ נֻ נֶ נְ נֹ נּ סֲ סֳ סֱ סִ סֵ סַ סָ סֻ סֶ סְ סֹ סּ עֲ עֳ עֱ עִ עֵ עַ עָ עֻ עֶ עְ עֹ פֲ פֳ פֱ פִ פֵ פַ פָ פֻ פֶ פְ פֹ פּ צֲ צֳ צֱ צִ צֵ צַ צָ צֻ צֶ צְ צֹ צּ קֲ קֳ קֱ קִ קֵ קַ קָ קֻ קֶ קְ קֹ קּ רֲ רֳ רֱ רִ רֵ רַ רָ רֻ רֶ רְ רֹ רּ שֲ שֳ שֱ שִ שֵ שַ שָ שֻ שֶ שְ שֹ שּ תֲ תֳ תֱ תִ תֵ תַ תָ תֻ תֶ תְ תֹ תּ ךִ ךֵ ךַ ךָ ךְ ךּ

 

Biblical verses with Nikkud

זֶה הַדָּבָר אֲשֶׁר צִוָּה יְהוָה לִקְטוּ מִמֶּנּוּ אִישׁ לְפִי אָכְלוֹ עֹמֶר לַגֻּלְגֹּלֶת מִסְפַּר נַפְשֹׁתֵיכֶם אִישׁ לַאֲשֶׁר בְּאָהֳלוֹ תִּקָּחוּ.

 

לָכֵן חַכּוּ לִי נְאֻם יְהוָה לְיוֹם קוּמִי לְעַד כִּי מִשְׁפָּטִי לֶאֱסֹף גּוֹיִם לְקָבְצִי מַמְלָכוֹת לִשְׁפֹּךְ עֲלֵיהֶם זַעְמִי כֹּל חֲרוֹן אַפִּי כִּי בְּאֵשׁ קִנְאָתִי תֵּאָכֵל כָּל הָאָרֶץ.

 

אוֹ הֲנִסָּה אֱלֹהִים לָבוֹא לָקַחַת לוֹ גוֹי מִקֶּרֶב גּוֹי בְּמַסֹּת בְּאֹתֹת וּבְמוֹפְתִים וּבְמִלְחָמָה וּבְיָד חֲזָקָה וּבִזְרוֹעַ נְטוּיָה וּבְמוֹרָאִים גְּדֹלִים כְּכֹל אֲשֶׁר עָשָׂה לָכֶם יְהוָה אֱלֹהֵיכֶם בְּמִצְרַיִם לְעֵינֶיךָ.

 

Biblical verses with Te'amim (cantillation marks)

זֶ֤ה הַדָּבָר֙ אֲשֶׁ֣ר צִוָּ֣ה יְהֹוָ֔ה לִקְט֣וּ מִמֶּ֔נּוּ אִ֖ישׁ לְפִ֣י אׇכְל֑וֹ עֹ֣מֶר לַגֻּלְגֹּ֗לֶת מִסְפַּר֙ נַפְשֹׁ֣תֵיכֶ֔ם אִ֛ישׁ לַאֲשֶׁ֥ר בְּאׇהֳל֖וֹ תִּקָּֽחוּ׃

 

לָכֵ֤ן חַכּוּ־לִי֙ נְאֻם־יְהֹוָ֔ה לְי֖וֹם קוּמִ֣י לְעַ֑ד כִּ֣י מִשְׁפָּטִי֩ לֶאֱסֹ֨ף גּוֹיִ֜ם לְקׇבְצִ֣י מַמְלָכ֗וֹת לִשְׁפֹּ֨ךְ עֲלֵיהֶ֤ם זַעְמִי֙ כֹּ֚ל חֲר֣וֹן אַפִּ֔י כִּ֚י בְּאֵ֣שׁ קִנְאָתִ֔י תֵּאָכֵ֖ל כׇּל־הָאָֽרֶץ׃

 

א֣וֹ ׀ הֲנִסָּ֣ה אֱלֹהִ֗ים לָ֠ב֠וֹא לָקַ֨חַת ל֣וֹ גוֹי֮ מִקֶּ֣רֶב גּוֹי֒ בְּמַסֹּת֩ בְּאֹתֹ֨ת וּבְמוֹפְתִ֜ים וּבְמִלְחָמָ֗ה וּבְיָ֤ד חֲזָקָה֙ וּבִזְר֣וֹעַ נְטוּיָ֔ה וּבְמוֹרָאִ֖ים גְּדֹלִ֑ים כְּ֠כֹ֠ל אֲשֶׁר־עָשָׂ֨ה לָכֶ֜ם יְהֹוָ֧ה אֱלֹהֵיכֶ֛ם בְּמִצְרַ֖יִם לְעֵינֶֽיךָ׃

 

Text with Nikkud

רַבִּי יוסֵי הַגְּלִילִי אומֵר: מִנַּיִן אַתָּה אומֵר שֶׁלָקוּ הַמִּצְרִים בְּמִצְרַים עֶשֶׂר מַכּות וְעַל הַיָם לָקוּ חֲמִשִּׁים מַכּות? בְּמִצְרַים מַה הוּא אומֵר? וַיאמְרוּ הַחַרְטֻמִּים אֶל פַּרְעה: אֶצְבַּע אֱלהִים הִוא, וְעַל הַיָּם מה הוּא אומֵר? וַיַּרְא יִשְׂרָאֵל אֶת הַיָד הַגְּדלָה אֲשֶׁר עָשָׂה ה' בְּמִצְרַים, וַיִּירְאוּ הָעָם אֶת ה', וַיַּאֲמִינוּ בַּיי וּבְמשֶׁה עַבְדו. כַּמָה לָקוּ בְאֶצְבַּע? עֶשֶׂר מַכּות. אֱמור מֵעַתָּה: בְּמִצְרַים לָקוּ עֶשֶׂר מַכּות וְעַל הַיָּם לָקוּ חֲמִשִּׁים מַכּות. רַבִּי אֱלִיעֶזֲר אומֵר: מִנַּיִן שֶׁכָּל מַכָּה וּמַכָּה שֶׁהֵבִיא הַקָּדושׁ בָּרוּךְ הוּא עַל הַמִּצְרִים בְּמִצְרַיִם הָיְתָה שֶׁל אַרְבַּע מַכּות? שֶׁנֶּאֱמַר: יְשַׁלַּח בָּם חֲרון אַפּו, עֶבְרָה וָזַעַם וְצָרָה, מִשְׁלַחַת מַלְאֲכֵי רָעִים. עֶבְרָה - אַחַת, וָזַעַם - שְׁתַּיִם, וְצָרָה - שָׁלשׁ, מִשְׁלַחַת מַלְאֲכֵי רָעִים - אַרְבַּע. אֱמור מֵעַתָּה: בְּמִצְרַים לָקוּ אַרְבָּעִים מַכּות וְעַל הַיָּם לָקוּ מָאתַיִם מַכּות. רַבִּי עֲקִיבֶא אומֵר: מִנַּיִן שֶׁכָּל מַכָּה ומַכָּה שהֵביִא הַקָּדושׁ בָּרוּךְ הוּא על הַמִּצְרִים בְּמִצְרַים הָיְתָה שֶׁל חָמֵשׁ מַכּות? שֶׁנֶּאֱמַר: יְִשַׁלַּח בָּם חֲרון אַפּו, עֶבְרָה וָזַעַם וְצַרָה, מִשְׁלַחַת מַלְאֲכֵי רָעִים. חֲרון אַפּו- אַחַת, עֶבְרָה - שְׁתַּיִם, וָזַעַם - שָׁלושׁ, וְצָרָה - אַרְבַּע, מִשְׁלַחַת מַלְאֲכֵי רָעִים - חָמֵשׁ. אֱמור מֵעַתָּה: בְּמִצְרַים לָקוּ חֲמִשִּׁים מַכּות וְעַל הַיָּם לָקוּ חֲמִשִּׁים וּמָאתַיִם מַכּות.